10 Zář

Ivan Karabec bronzový na mistrovství světa

Úžasná zpráva dorazila z dějiště letošního mistrovství světa ve stolním tenise z Pekingu – Ivan Karabec vybojoval ve dvouhrách kategorie M10 bronzovou medaili.Ivan postupoval do vyřazovacího „pavouka“ z druhého místa ve skupině, což znamenalo, že musí nastoupit hned do prvních eliminačních bojů. Tam ve dvou setech porazil silného soupeře Holanďana Hergelinka a postoupil do čtvrtfinále, kde na Ivana čekal silný soupeř a Ivanův věčný rival Španěl Ruiz Reyes.
I s tímto soupeřem si Ivan poradil a v třísetovém boji porazil Španěla 3:1 na sety. V semifinále nastoupil proti Polákovi Chojnowskimu. Hned první sadu Karabec vyhrál, ale v dalších třech setech byl Polák lepší a celkově zvítězil 3:1. Ivan tak získal třetí místo, protože souboje o bronz se již nehráli a medaile obdrželi oba hráči na třetím místě.
Velmi dobře se vedlo i dalšímu českému hráči Danovi Horutovi, který se probojoval do čtvrtfinále a obsadil 5.- 8. místo turnaje.
Zítra jsou na programu soutěže družstev, kde nastoupí i dvojice Horut – Lambert v kategorii M7.